HTML (Hypertext Markup Language) je standardni in najbolj osnovni jezik, ki se uporablja za ustvarjanje spletnih strani. Je zelo preprosta kodna struktura, ki se jo da relativno hitro naučiti. CSS (Cascading Style Sheets) je slogovna predloga, ki se lahko aplicira v katerikoli XML dokument. Njen namen je poenostavitev stilizacije nekaterih elementov, da se napisano kodo lažje prebere.
HTML je idealen za pisanje preprostih spletnih strani, ki vsebujejo manjše količine vsebin in oblikovanja. CSS je bil razvit za poenostavitev kod na večjih straneh. To ne pomeni, da CSS ni mogoče uporabljati na enostavnejših straneh. CSS je vedno koristen tudi za manjše strani, vendar so koristi bolj očitne ko velikost strani raste. Bistvo CSS je, da lahko z eno oznako ustvarimo specifičen izgled, to oznako pa lahko ponovno uporabimo kadarkoli in kjerkoli.
Vas zanima več o HTML-ju in CSS-ju in kako točno se ju v praksi uporablja? Se ju želite naučiti uporabljati? Potem vas vabimo na 16-urno delavnico, kjer boste dobili odgovore na vsa vprašanja, sprogramirali pa boste tudi svojo prvo spletno stran. Nikoli ne veste, morda pa je pred vami kariera